12.4.2018
Bylinková dílna: Jarní probuzení

12.4. 2018, 16:30 – 19:30 v Otevřené zahradě

Naučte se s námi vytvářet produkty, které poslouží vašemu zdraví i kráse.

První jarní bylinková dílna roku zavoní kopřivou a jarními bylinkami. Pod vedením lektorek si vyrobíme bylinkový ocet, tinkturu z jarních bylin a kopřivovou mast. Všechny výrobky dobře poslouží k regeneraci po dlouhé zimě. Kurzem vás provedou zkušené bylinkářky a ve skupinkách si s nimi vyzkoušíte vyrobit přírodní kosmetiku.

Celoroční cyklus bylinkových dílen probíhá v bývalé klášterní Boromejské zahradě, která je součástí Otevřené zahrady. Právě tady pěstujeme bylinky ve vyvýšených záhonech a věnujeme se jim s přirozenou péčí. Celou zahradu totiž udržujeme jako přírodní, tedy bez použití chemie. Díky tomu má naše zahrada i Certifikát přírodní zahrady.

Zázemí pro výrobu kosmetiky nám poskytne venkovní kuchyně i se svými kamny, zážitek z vaření je tak naprosto neopakovatelný. Kromě bylinek, které nám dává naše zahrada, používáme k výrobě také přírodní oleje, emulze a další přípravky.

Čerpáme ze síly přírody a moudrosti našich předků. Naučte se s námi vytvářet produkty, které poslouží vašemu zdraví i kráse.

V případě deště máme k dispozici unikátní interiéry pasivního domu, který nám poskytuje ideální alternativu pro výrobu.

Z každé dílny si odnesete vlastní kosmetiku, návody na výrobu a inspiraci pro vlastní zahradu, balkón nebo květináč.

Darujte nevšední vědomosti svým blízkým! Rádi vám na naše bylinkové dílny vystavíme dárkovou poukázku - obdarovaný si pak sám může vybrat z našeho seznamu konkrétní termín i téma. Pokud kurz neobjednáváte pro sebe, nevyplňujte, prosím, formulář níže, ale kontaktujte nás: eva.kloudova@nap.cz nebo na čísle 515 903 111.

Přednášející:
Lektorky: Helena Peřinová, Hana Zuchnická

Cena: 880 Kč

Přihlášky byly uzavřeny 12.4.2018.

Kalendář akcí

podrobný výpis akcí